«
  1. Anasayfa
  2. Moda
  3. Jile Altına Ne Giyilir?

Jile Altına Ne Giyilir?

Jile Altına Ne Giyilir

Jile genellikle ‘V’ ya da yuvarlak yaka ve kolsuz olarak model verilip, içerisine gömlek veya bluz giyilmesi gereken elbiselerdir. Tek parça ve kolay giyilebilir olduklarından, okul formalarında da çokça tercih edilirler. Peki Jile Altına Ne Giyilir? Yazlık hafif kumaşlar ve kışlık yünlü kumaşlarla, desenli ve desensiz olarak üretilebilen jileler; hemen her beden ve boya sahip hanımların severek tercih ettikleri modellerdendir. Fermuarlı, pens ve kuplu olabilirler.

Gündelik yaşamda kullanılmalarının yanı sıra zarif olmaları ve kolay tamamlandıklarından ofis giyimde de sıkça kullanılırlar. 1 Ön ve 1-2 arka parçadan oluşan jileler; üst kısımları bedene göre göğse oturur, alt kısımları ise genellikle çan ya da kalem etek şeklinde, tercihe göre diz üstü ve diz altında modele sahiptirler. Minyon yapıda hanımların diz üstü boy olanlarını tercih etmelerinde fayda vardır.

Jile Altına Giyilecek Üst Giyim Nelerdir?

Jile Altına Ne Giyilir?

Jilelerin altına giyim, dikiminde kullanılan kumaş cinsi ile nerede giyeceğiniz ve giyim stilinizle yakından alakalıdır. Jile, yazlık ve ince kumaşlar ile üretilmişse altına, yarım kollu penye tişört ve bluzlar, ince pamuklu gömlekler tercih edilmelidir. Eğer kışlık yünlü ve gabardin kumaşlardan üretilmiş ise altına; üste oturan, geniş yakalı pamuklu ya da şifon gömlekler giyilebilir.

Kadın giyiminde jilelerin yakası genellikle “V”, kare ya da yuvarlak olarak tasarlandığından içteki gömlek ya da bluzun yakası ön plana çıkacaktır. Bu sebeple giyeceğiniz şeylerde yaka detayı mühimdir.

Altına kullanacağınız hakim yakalar, fırfır ve dantel detaylı olduğunda daha şık ve zarif bir görünüm yakalarsınız. Eğer ekose ya da desenli bir kumaştan ise; altına giyilecek bluz ve gömlekler jile içindeki renklerden seçilen tek renge sahip olmalıdır.

Moda olan tek renk kumaştan dikilmiş jile altına ise küçük desenli; şifon, krep, pamuklu, saten kumaştan, uzun ya da yarım kollu gömlek ve bluzlar giyilebilir. Kışlık jilelerin altında ise; bedene oturan örme, triko kumaştan; balıkçı yaka, boğazlı kazaklar da çok şık, alımlı duracaktır. Jile gündelik ve çalışma hayatının kurtarıcı parçalarındandır fakat unutulmamalıdır ki; istenilen zarafet ve şıklığa ulaşmak için yapacağınız makyaj ve saç stiliniz görüntünüzü tamamlayacak temel unsurlardandır.

Jile Altına Ne Giyilir?
Jile Altına Ne Giyilir?

Jile Altına hangi Ayakkabılar Giyilmelidir?

Mevsimine göre ve etek uzunluğu göz önünde bulundurularak, jile altına kullanılacak ayakkabı, sandalet ve bot, çizme seçimi tamamen sizin stilinize ve kullanım alanınıza kalmıştır. Eğer ofis ve resmi alanda kullanılacaksa; diz üstü jile altına uygun renkte deri çizmeleriniz çok şık duracaktır. Diz altı etek boyu jilelerde ise; hafif topuklu Oxford ayakkabılar ve ince yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *