«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. İlişkinizi Uzatacak Öneriler

İlişkinizi Uzatacak Öneriler

İlişkinizi Uzatacak Öneriler

Aşkın ömrü ne kadar sürer bilinmez ama herkes bilir ki ilk günkü hissedile duygular kadar derin ve yoğun değildir. Peki aşk bitince ilişkiyi çöpe mi atmalıyız? Paniğe gerek yok. Birlikte geçen aylar ve yıllar uğruna biraz daha emek harcayarak, rutini biraz değiştirerek ilişkinizin ilk günkü heyecanını yakalamak zor değil. Yazımızda ilişkinizi uzatacak öneriler vereceğiz. Bu önerileri dikkate alarak ilişkinizi ilk günkü gibi yaşayabilir ve ilişkinizin daha uzun yıllar devam etmesiniz sağlayabilirsiniz.

İlişkinizi Uzatacak Öneriler

Cinsel Hayatınızda Yeniliklere Açık Olun

Uzun süreli ilişkilerde cinsel ilişkinin de döngüde yeri vardır. Bu döngüde aynı sebep aynı sonucu doğuracaktır. Ancak bu durumda hatırlamanız gereken detay şu ki en önemli seks organınız beyniniz! Yeni olasılıklara açık kalmalı ve hayatınızdaki kişiyi bu yenilikleri gerçekleştirmeye teşvik etmelisiniz. Çiftler arasındaki soğukluk bazen kışkırtıcı yöntemlerin seyrek kullanımından kaynaklanabilir.

Onunla birlikteyken günün geri kalan zamanında neler olduğunu unutup sadece o andaki o ana odaklanmalısınız. Bunu yaparsanız, beyniniz ilişkiye hazırlanmaya başlayacaktır. Örneğin, ona romantik bir not yazın ve cebine koyun. Telefonun telesekreterine hoş bir mesaj bırakın. Son olarak, bir ilişki kurmadan önce ne yaptığınızı düşünün ve alışkanlığınız TV izlemekse değiştirin. İki kişilik aktiviteler yapın, yürüyüşe çıkın, bir şeyler içmek için bara gidin ya da sadece el ele tutuşun.

Tartışmaktan Kaçınmayın

Çiftlerin asla tartışmadığı efsanesine inanmayın. İlişkide zaman zaman ilişkinin sağlıklı sonuçlar doğurması için ihtiyaç duyulan tartışmalar vardır. Önemli olan daha iyi tartışmayı öğrenmektir. Uzmanlar, bu durumda tartışmayı kısa tutmanın en iyisi olduğunu söylüyor. 5-10 dakikadan daha fazla süren tartışmalar için yürüyüşe çıkmak iyi bir fikir olabilir. Önemli olan eski defterleri açmamaya çalışmak ve birbirinizi suçlamamaktır. Küçük de olsa kırgınlıklarınızı dile getirirseniz dağ gibi büyümezler ve geride bırakabilirsiniz.

Hayallerinizi Paylaşın

Uzun süreli bir ilişkide, çiftler artık birbirlerine hayalleri hakkında çok fazla açıklama yapmazlar. Ancak ilişki yaşayan kişiler birbirlerine hayallerini sormalı ve zaman zaman hayallerini anlatmalıdır. Gelecek için heyecanlıysanız, lütfen partnerinizle bu durumu paylaşın. Hatta hayallerinize onu da dahil edin ki birlikte bir gelecek fikri benliğinizi ele geçirsin.

Her Şeyi Ciddiye Almamayı Öğrenin

Hayata pozitif bakmaya çalışın. Bir ilişki içindeyken bardağın dolu tarafını görmek sizi rahatlatacaktır. Elbette bu, iradenizden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Ancak küçük farklılıkları büyük problemler haline gelmeden çözmek sizin elinizde. Sakin ve barışçıl davrandığınızda karşınızdaki kişinin size karşı tutumu da değişecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *