«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yolları

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yolları

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yolları

Yalan son zamanlarda erkek – kadın fark etmeksizin herkes tarafından söyleniyor. Bu durumun en büyük nedeni baskıdır. Baskı altında hisseden kişiler, savunma mekanizması olarak yalan söylemeye meyillidir. Bulunduğu durumdan yalana başvurarak çıkan kişinin, yalanının anlaşılması durumunda çiftler arasında büyük sorunlar çıkar. Erkekler, yaşadığımız ataerkil toplumdan dolayı küçükken çok fazla yalan söylemek zorunda kalmamışlardır. Bundan dolayı söyledikleri yalanların, oldukça basit yöntemlerle anlaşıldığını bilmezler. Erkeğin yalan söylediğini anlama yolları adlı yazımızda dikkat edilmesi gereken konuları derledik.

Erkeğin Yalan Söylediğini Anlama Yolları Nelerdir?

Erkek arkadaşınızın yalan söyleyip söylemediğini anlamanız için dikkat edilmeniz gereken ilk yer gözlerdir. Yalan söyleyen kişinin gözlerini sizden kaçırması en çok bilinen yanlışlardan biridir. Yalan söyleyen insan, “bana inanıyor mu?” diye düşünerek gözlerini kaçırmak yerine gözlerini sizden ayırmadan gözlerinizin içine bakacaktır.

Erkek arkadaşınız, normalde yalan söylen biri değilse, ufacık bir yalanında kendini belli edecektir. Size söylediği yalanı, başka yalanlarla destekleyemeyeceği için ilk tepkisi karşı çıkma ve şaşkınlık olacaktır. Erkekler, buna benzer durumlarda üste çıkıp yalan söylemediklerini iddia ederler. Eğer sizde üstüne giderseniz bu sefer öfke göstermeye başlayacaktır. Sizde ona öfkeyle cevap verirseniz olaydan uzaklaşıp kendinizi bir tartışmanın ortasında bulabilirsiniz. Öncelikle sakin kalmalısınız ve olaydan 2-3 gün sonra konu oraya kendiliğinden gelmiş gibi sorular sorarsanız kendisini ele verecektir.

Ona bir soru sorduğunuz zaman hemen cevap vermek yerine lafı ağzında geveliyorsa ve diliyle dudaklarını yalıyorsa dikkatli olmalısınız. Bu hareketleri sorunuzdan kaçabilme umuduyla veya mantıklı bir cevap bulmak için yapıyordur.

Erkek arkadaşınız yalan söylediği zaman yakalanacağını anladığı gibi arkadaşlarını öne sürer. “Efe’yle birlikteydim, istersen arayıp ona sorabilirsin.” gibi.

Erkekler hayatı kadınlara göre daha düz yaşar. Yanlış bir şey yaptıkları zaman bunun ortaya çıkma ihtimali kadınlara oranlara daha fazladır. Kadınlar ayrıntıcı oldukları için, yalan söylediklerinde bunu nasıl destekleyeceklerinin en küçük ayrıntısını bile düşünürler ve iyi bir olay örgüsü kurarlar. Erkeklerse kadınlara göre daha dikkatsiz oldukları için yeterli önlemleri almazlar ve yalanları hemen ortaya çıkar. Belli bir zaman sonra bu konu hakkında sorular sorarsanız doğruyu söyleyebilir veya konuyu öncekine göre farklı anlatabilirler.

“Dün gece kimleydin?” ya da “Beni daha önce hiç aldattın mı?” gibi kolay sorularınız karşısında duraksayıp sorunuzu anlamamış gibi tekrar ediyorsa cevabı büyük olasılıkla yalan olacaktır. Bu hareketi ile sadece zaman kazanmaya çalışıyordur.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *