«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Kaslı Erkekler Neden Daha Çekicidir?

Kaslı Erkekler Neden Daha Çekicidir?

Kaslı Erkekler Neden Daha Çekicidir

Kaslı erkekler neden daha çekicidir? Sorusunu merak eden erkekler bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda kaslı erkeklerin kadınlar için daha çekici gözüktüğü verilerine ulaşılmıştır. Peki, kaslı erkekler kadınlara neden çekici gelirler? Bu durumu yazımızda sizler için açıklamaya çalışacağız.

Kaslı Erkekler Neden Daha Çekicidir?

Kasların Güven Duygusunu Dürtülemesi

Science Direct tarafından yapılan bir araştırmaya göre erkeğin sahip olduğu fiziksel durum kadınların kendisini çekici bulmasının bir kaynağı. Bir kadın kaslı bir erkek gördüğü zaman bu kişinin geçmişte sevgilisinin olma olasılığını daha yüksek görür. Evrimle ilgilenen psikologlar, insanlık tarihi boyunca erkeklerin çiftleşme başarısının çekiciliğinden daha önemli olduğunu ortaya koymaktadır ve geçmişte duygusal birliktelik yaşayan erkeklerin bu konuda daha başarılı olacağı hissiyatı kadınlara güven verir.

Bir erkeğin fiziksel açıdan iyi görünmesi kadına güven verir ve aynı doğrultuda bir erkeği korkutur. Bu nedenle kadınlar kendilerini güvende hissettikleri ve ilişki deneyimleri için kaslı erkekleri çok daha çekici bulurlar.

Kasların Kadınlara Seksi Gözükmesi

Bu madde konusunda hemen hemen herkes hem fikirdir. Kadınlar kaslı erkekleri cinsellik açısından daha tercih edilebilir bulmaktadır. Üstelik yapılan araştırmalarda bunu doğrular niteliktedir. Cinsellik üzerine yapılan bir araştırmada bireylere cinsel geçmişleri hakkında sorular yöneltilmiştir. Alınan cevaplar sonucunda elde edilen verilere göre kaslı erkeklerin cinsel yaşamanın daha renkli ve aktif olduğu ortaya çıkmıştır.

Kasların Dikkat Çekmesi

Hem kadınlar hem de erkekler kaslı erkeklerin güçlü göründüğünü bilmektedir. Kaslar ilk bakışta dahi insanların dikkatini çeker ve etki bırakır. İnsanlar fotoğraflara bakarken bile kaslı erkeklerin olduğu fotoğraflara daha uzun süre bakarlar.

Kaslar kadınlar için sosyal etkileşimde etkin olmayı başarmıştır. Dayanıklılık ve güç göstergesi olarak da bilinen kaslar dikkat çekme özelliği ile birleşince özellikle karşı cins için cezbedici bir hale gelmektedir. Kadınların kaslı erkekleri tercih etmesindeki en önemli sebeplerden biri bu algı durumu olarak bilinmektedir.

En İyi ve Yakışıklı Erkek Kaslı Erkektir Algısı

Diziler, filmler başrollerinde genellikle kaslı erkeklere yer vermektedir. Kaslı ve güçlü görünen bir erkek her zaman kadınların ilgi odağındadır ve istenmektedir. Fakat o erkek sadece birini ister ve alır. Dizilerin ve filmlerin empoze ettiği bu durum ile kaslı erkekler kadınların gözünde daha çekici hale gelmektedir. Kaslı bir erkek ile birlikte olmak diğer kadınları da geride bıraktığını düşünen kadınlar için oldukça tatmin edici olabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *