«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Sokak Tacizine Karşı Duruş

Sokak Tacizine Karşı Duruş

Sokak tacizine karşı dur! L'Oréal Paris ve Pınar Deniz ile birlikte 5D eğitimi al, toplumsal değişime katıl!

Sokak Tacizine Karşı Duruş

L’Oréal Paris, StandUp eğitim programı ile Türkiye genelinde 120 binden fazla bireye ulaşarak sokak tacizine karşı farkındalık oluşturmayı ve bu konuda toplumsal bir duruş sergilemeyi sürdürüyor. Program, 2021 yılından bu yana devam ediyor ve dünya genelinde 1.6 milyon kişiye, Türkiye’de ise 122 bin kişiye 5D eğitimi sunmuştur.

L’Oréal Paris, bu önemli misyonunu daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla güzellik elçisi Pınar Deniz’in yer aldığı etkileyici bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında, Pınar Deniz, sokak tacizine karşı birlikte durma çağrısında bulunan güçlü bir mesajı iletiyor.

L’Oréal Paris ve Pınar Deniz: Birlikte Durma Çağrısı

L’Oréal Paris, sokak tacizine karşı durma konusundaki taahhüdünü Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte yürüttüğü “StandUp Sokak Tacizine Karşı Dur” programıyla güçlendiriyor. Bu program, herkesin 5D eğitimini alması için bir çağrı niteliğindedir. Marka, yürüttüğü farkındalık çalışmalarına bir yenisini ekleyerek soruna dikkat çekmeyi hedeflemiştir. Pınar Deniz’in liderliğindeki film, izleyenlere StandUp eğitim programını tamamlama fırsatı sunarak, sokak tacizine karşı durma konusunda 10 dakikalarını ayırmaya teşvik etmektedir.

Sokak Tacizine Karşı Duruş

Pınar Deniz, StandUp eğitim programıyla ilgili düşüncelerini paylaşarak, “Sokak tacizi, toplumumuzda ciddi bir sorun ve bu konuda farkındalık yaratmak önemli bir adım. L’Oréal Paris’in yürüttüğü StandUp eğitim programı, bu konuda kadın erkek fark etmeksizin tüm bireyleri bilinçlendirmeyi ve soruna güvenli bir şekilde müdahale etmeyi amaçlıyor. Beraber hayata geçirdiğimiz yeni kampanya ile herkesin StandUp 5D eğitimini alarak sokak tacizine karşı durmasını teşvik etmek istiyoruz. Birlikte, daha güvenli bir toplum için adım atabiliriz. Çünkü biz buna değeriz.” şeklinde konuştu.

L’Oréal Paris, “StandUp Sokak Tacizine Karşı Dur” eğitim programını uluslararası partneri “Right To Be” ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle uyguluyor. Program, kadın ya da erkek, herkesin karşılaşabileceği sokak tacizi olaylarına tanıkların güvenle müdahale edebilmeleri için özel olarak geliştirilmiş 5D metoduyla kişileri eğitmeyi amaçlamaktadır. L’Oréal Paris, cinsiyet, yaş, eğitim ayrımı yapmaksızın herkese bu eğitimi alma çağrısında bulunarak, toplumsal bir değişime katkıda bulunma amacını vurgulamaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *