«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Arızalı Erkeklerle Baş Etme

Arızalı Erkeklerle Baş Etme

Arızalı Erkeklerle Baş Etme

“Arızalı erkek” başlığını kullandık ama çoğu zaman bu arızalı! dediğimiz erkek tipi bize son derece çekici gelebiliyor. Hatta sanki bazen özellikle arayıp kendi aramızda bu tanımlamayı yaptığımız erkek tiplerini sevgili veya eş olarak seçebiliyoruz. Yine de birçok kadın için çekici bile olabilen arızalı erkeklerle baş etme sanatı aslında bayağı meşakkatli bir süreçten geçmeyi gerektiriyor.

“Arızalı Erkeklerle Baş Etme Sanatı” Nedir?

Arızalı erkeklerle baş etme sanatı oldukça zorlayıcı bir alan olsa da sonuç alındığında özgüveni de arttıracaktır. Son derece farklı bir durum olan bu sorun genelde geçmişteki ilişkilerin olumsuz deneyimlerle sonuçlanmasından kaynaklanmaktadır. Arızalı! olarak nitelendirdiğimiz erkekler geçmiş deneyimleri nedeniyle zor zamanlar yaşadıkları için yeni ilişkileri de problemlerle dolu olabilmektedir. Bu yüzden aşırı ve bunaltıcı kıskançlık gibi durumlar söz konusu olduğunda ya da kişinin aşırı ve yersiz sinirlilik gibi sorunları bulunduğunda bu erkekleri dize getirmek de önem kazanacaktır.

Sinirli Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

Sinirli erkeklerle başa çıkmak için öncelikle sabırlı ve sakin biri olmanız gerekir. Her iki taraf da sinirli olduğunda bu durum içinden çıkılmayan bir tartışma halini alabilir. Son derece önemli olan ve ihtiyaç duyulan sükuneti sağlamakta başarı olan tarafsanız erkeğinizi sakinleştirmenin yolunu da bulabilirsiniz. Sorunlu erkekler genelde başka bir problemi yansıttıkları için bu tür sıkıntılar yaşanmaktadır. Ona karşı anlayışlı olmanız fayda sağlayacaktır.

Aşırı Kıskanç Erkeklerle Baş Etme Sanatı

Aşırı kıskanç erkekler söz konusu olduğunda durum biraz daha zor olabilir. Aşırı kıskançlık ve sinirli olma durumu birleştiğinde bazı erkekler kendilerini kontrol altına alamayabiliyor. Toplum içinde “gözüme bir perde indi ve ne yaptığımı fark edemedim” ile başlayan cümlelerin kurulmasına neden olan olayların ilk nedeni olan aşırı kıskançlık ve aşırı sinirli olma durumu maalesef şiddete de neden olabiliyor.

Aşırı kıskanç olan erkekler duygudurumlarını kontrol altına alamadıklarında ilişkiyi içinden çıkılmaz bir halde kötüye sürükleyebiliyorlar. Elbette partnerimizin kıskanç olması bir dereceye kadar  biz kadınlar için gurur okşayıcı ve önemli olsa da aşırı bir hale geldiğinde arızalı! bir ilişkiye neden olabiliyor.

Baskın Erkeklerle Başa Çıkma

Maço erkek mi? Bir düşünelim… Bu durumda bazen çekici bazen içinden çıkılamaz kadar kötü olabiliyor. Eğer sevgiliniz çok baskın bir erkek ise hatta baskınlığı maçoluk sınırını bile zorlayacak durumda ise aman dikkat!

Baskın erkeklerle başa çıkmak da son derece zorlayıcı olabilir. Bu şekilde sorun çıkaran ve sizi devamlı kontrol altında tutmaya çalışıp baskılayan hatta bir birey olduğunuzu unutan erkek kelimenin tam anlamı ile arızalıdır! Bu durumda asla alttan alayım aman düzelir gibi bahaneler üretmemeniz gerekir.

Arızalı erkekler olduğu kadar arızalı! kadınların olduğunu da belirterek hemen beylerin de gönlünü alalım:)

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *