«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller’e Ödül!

Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller’e Ödül!

Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller’e Ödül!

Billboard’un “Women in Music” etkinliği her yıl müziğin yükselen kadın sanatçılarını, yaratıcılarını, yapımcılarını ve yöneticilerini sektöre ve topluma katkılarından dolayı ödüllendiriyor. Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller, bu önemli ödülün sahibi oldu. Universal Müzik Türkiye Genel Müdürü Nazan Hacıgüzeller’e Ödül!

Billboard Women in Music ödül töreni, YouTube Theater’dan canlı yayınlandı.

  

Kendisinin açıklaması şu şekilde;

NAZAN HACIGÜZELLER

Genel Müdür, Universal Music Türkiye

Türkiye ekonomisi, ülkedeki müzik sektörünün işini zorlaştırıyor: Hacıgüzeller, enflasyonun %65’e yakın olduğunu ve yayın abonelik fiyatlarının da buna ayak uyduramadığını söylüyor. Ancak, 1998’de EMI’da çalışmaya başlayan ve 2015’te şu anki görevine yükselen Hacıgüzeller’in elde ettiği çok önemli başarıları da bulunuyor. Şirket, Türk Hava Yolları ile marka işbirlikteliği anlaşmasının altıncı yılında. Şirketin 2020’de imzaladığı rapçi Lvbel C5, Türkiye’de Spotify’da en çok dinlenen albüm ve Türkçe TikTok’ta içerik yaratmada en çok dinlenen şarkıya (“10 Numara”) imza attı. “Gerçek bir plak şirketi olarak farklılaşıyoruz,” diyor Hacıgüzeller, “Çünkü marka birlikteliği anlaşmaları da dahil olmak üzere sanatçıların kariyerlerine yatırım yapıyoruz.’’

 

Billboard Magazine’s “Women in Music” event, awards a prize to rising women artists, creatives, producers, and directors annually regarding their contribution to industry and society. Managing Director of Universal Music Turkey has been honouree to this prestigious prize.

Billboard Women in Music prize-giving ceremony broadcasted live on YouTube Theater.

Her statement is as follows;

NAZAN HACIGUZELLER

Managing Director, Universal Music Turkey

The Turkish economy makes the country’s music business challenging: The inflation rate is almost 65%, Haciguzeller says, and streaming subscription prices couldn’t keep up with the pace. However, Haciguzeller, who started working for EMI in 1998 and ascended to her current role in 2015, has still scored some important achievements. The label is in its sixth year of a brand partnership deal with Turkish Airlines. Rap artist Lvbel C5, whom the label signed in 2020, had the top album on Spotify in Turkey, as well as the top song (“10 Numara”) for content creation on Turkish TikTok. “We differentiate as a real record label,” Haciguzeller says, “since we invest in artists’ careers, including brand partnership deals.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *