«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Sıra Dışı Makyaj Uygulaması

Sıra Dışı Makyaj Uygulaması

Avon BM'nin cinsiyete dayalı şiddete dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen 16 Günlük Aktivizm kapsamında çarpıcı bir video yayınladı.

Sıra Dışı Makyaj Uygulaması

Avon BM’nin cinsiyete dayalı şiddete dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen 16 Günlük Aktivizm kapsamında çarpıcı bir video yayınladı.  Makyaj yapan bir kadının partneri tarafından maruz kaldığı şiddetin anlatıldığı video, aile içi şiddet mağdurlarının gerçek deneyimlerine dayanıyor.

Güzellik devi Avon, cinsiyete dayalı şiddete farklı bir açıdan yaklaşan  bir video yayınladı. BM’nin cinsiyete dayalı şiddete karşı 16 Günlük Aktivizm kapsamında hayata geçirilen videoda Avon, kadına şiddeti makyaj üzerinden anlatıyor.

Globalde One More, Türkiye’de ise Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) iş birliği ile hazırlanan videoda, sıradan bir makyaj yapma eylemi yeniden yorumlanıyor. Videoda, dış görünüş ve makyaj bir manipülasyon biçimi olarak kullanılarak, kadının öz saygısını ve gücünü yok etmek üzere tasarlanmış kontrolcü ve istismarcı davranışlara ışık tutulması amaçlanıyor. Bu davranışların fiziksel şiddetin bir parçası ya da öncüsü olduğu vurgulanan videoda yer alan sözler, aile içi şiddet mağdurlarının gerçek deneyimlerine dayanıyor. Video ayrıca mağdurların, arkadaşlarının ve ailelerinin yardım almak için başvurabilecekleri kuruluşlar için adres de sunuyor.

Avon Sıra Dışı Makyaj Uygulaması video

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *