«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Anime Makyajı Nasıl Yapılır

Anime makyajı, makyajın ne kadar harika olabileceğini ortaya koyan bir trend. Çünkü doğru uygulama için doğru malzemeleri kullanarak yüz hatlarımızı ve gözlerimizi tamamen farklı biçimlere dönüştürebiliriz. Yapması oldukça zevkli ve değişik olan anime makyajı nasıl yapılır? Gelin, beraber bakalım.

Anime stillinin bir makyaj trendi haline gelmesinin birkaç nedeni var. Bunlardan biri anime karakterlerinin gözleri. Asya bölgelerinde şaşılık ve küçük gözlerin sıklıkla öne çıktığı iyi bilinmektedir. Ancak animede işler oldukça farklıdır. Burada daha yuvarlak hatlara sahip daha büyük gözler görüyoruz. Ayrıca gözde sıklıkla ışıltı, parlaklık ya da yaş olarak tanımlanabilecek detaylar da dikkat çekiyor. Japon makyajının bir başka aşaması dudaklardır. Anime karakterlerinin dudaklarında hafif bir renk geçişi olduğu söylenebilir ki bu da bu makyajda önemli bir adım.

Anime Makyajı Nasıl Yapılır?
Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Adım Adım Anime Makyajı, Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk adım için gerekli malzemelerden bahsedelim. Anime makyajı için siyah eyeliner, beyaz veya ten renginde göz kalemi, takma kirpik, beyaz göz farı, rimel, pembe veya kırmızı ruj ve ince bir fondötene ihtiyacınız var.

İlk olarak yüzünüzü BB krem veya hafif bir fondöten ile astarlayabilirsiniz. Bu uygulamayı isterseniz göz makyajınız yapıldıktan sonra da yapabilirsiniz. Bu aşamada çok ağır cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmak önemlidir. Çünkü anime makyajında cildin nemli ve doğal bir görünüme sahip olması gerekir.

Göz makyajında en önemli unsur mükemmel eyeliner oluşturmaktır. Göz kapaklarına ve göz altlarına siyah eyeliner sürülmesi gerekir. Kıvrımlı kuyruklar yaparak anime efekti yapabilirsiniz. Ancak eyeliner çekerken dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır; gözün altına çektiğiniz eyeliner göz kapağındakinden daha ince olmalıdır. Eyeliner çektikten sonra takma kirpik takarak anime makyajınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Takma kirpikten önce rimel sürerek kirpiklerinizi daha belirgin bir hale getirebilirsiniz.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey beyaz bir kalem kullanarak gözlerin köşelerini ve içini boyamak. Bu, gözlerin anime karakterleri kadar büyük görünmesini sağlar. Beyaz kalemleriniz yoksa açık ten tonlarında göz kalemi kullanabilirsiniz. Ancak koyu tonlardan uzak durmalısınız. Göz makyajınızı vurgulamak adına ışıltılı farlar kullanabilirsiniz. Bunun yanında kaşlarınızın altını aydınlatarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Şimdi sıra makyajınızın son dokunuşu olacak dudak makyajında. Burada yapmanız gereken tek şey dudaklarınızın iç kısmına pembe veya kırmızı bir ruj sürmek. Ardından rujunuzu parmaklarınızla veya makyaj fırçasıyla dudaklarınıza yaymalısınız. Burada önemli olan yoğunluğu azaltmaktır. Böylece içerisi daha pembe olacak ve dışarı doğru renk yoğunluğu azalacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *