«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Köklerden Gelen Güzellik

Köklerden Gelen Güzellik

Köklerden Gelen Güzellik

Son dönemde adından sıkça söz edilen kök hücre tedavisi, başta sağlık olmak üzere güzellik, gençleşme ve cilt yenileme gibi alanlarda öne çıkıyor. Her tip hücreye dönüşerek vücudun kendi kendini yenilemesini sağlayan kök hücreler güzellik ve estetik alanında bir devrim yaratıyor… Vücudun kendi kaynağından yararlanılarak uygulanan kök hücre tedavisi güvenilir bir yöntem oluşu ile öne çıkıyor. Clinic SBB Kurucusu Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, kök hücre alanındaki uzmanlığı ve yılların verdiği tecrübe ile danışanları için doğru adres olmaya devam ediyor.

Kök hücreler, insan vücudunda her dokuda bulunur. Kendi kendini yenileyebilen bu hücreler kemik, kıkırdak, karaciğer, kas, saç gibi akla gelebilecek tüm hücrelere dönüşebilirler. Kişinin faydalı kök hücreleri doku kaybının ve yaşlanma belirtilerinin olduğu yüz, el, boyun gibi bölgelere transferi sağlanarak yağ dokusunu destekler ve yaşlandırmayı yavaşlatır.

Kök hücre tedavisi ile zenginleştirilmiş yağ dokusu vücudun birçok bölgesi için güzellik ve sağlıklı bir görünüm için kullanılabilir. Yüz gençleştirmede vücudun kendi yağının çok iyi bir kök hücre kaynak olduğunu vurgulayan Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu: ‘’Kişinin kendisine ait kök hücreleri risk içermez ve iyileştirici özelliğe sahiptir. Kök hücreler ile zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonlarını farklı biçimlerde kullanabiliyoruz. Yaşlanmanın belirginleştiği yüz, boyun, dekolte ve eller gibi ve yine sarkma alanlarında yağ dokusunu destekleyici bir tedavi olarak kullanılabilir.’’ Diyor ve kişiye özel bir işlem olduğunun altını çiziyor.

Kök Hücre Tedavisi Yaşlılığa Meydan Okuyor

Kök hücre tedavisi, cildi gençleştirmenin yanı sıra ileriye dönük yaşlanmayı da geciktiriyor. Bu yönüyle geleceğe yatırım görevi gören bu işlem cildin tazelenmesi, kişiye ışıltı ve gençlik getirmesi bakımından ilgi ile karşılanıyor. Kök hücre aktarımı yoluyla silikon ve sentetik malzemeler yerine yağ enjeksiyonu kullanılarak yüz gençleştirme, meme şekillendirme, yara izlerini onarma ve genital (cinsel) bölge gençleştirme gibi pek çok işlem yapılabiliyor. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu: ‘’Yararlandığımız doğal bir işlem olan kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları ile ciltte sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edilebiliyor.’’ diyor. Ameliyat izi veya herhangi bir yatış gerçekleşmeden gündelik bir rutini gerçekleştirmek kadar kısa süren kök hücre işlemi bu bağlamda oldukça ilgi görüyor.

Kök Hücre Tedavisi Gelin Adaylarının da Radarında

Kök hücre tedavisi hızlı sonuç vermesi ve yüze ışıltılı bir görünüm kazandırması sayesinde düğün hazırlığında olan gelin adaylarının hazırlık aşamalarından biri oluyor. Bayraktaroğlu, gelin adaylarının hayatının en özel günü için hazırlık sürecinde en çok üst yüz gençleştirme, orta yüz gençleştirme, alt yüz ve boyun gençleştirme, mezoterapi ve kimyasal soyucuları tercih ettiğini belirtiyor. Bu süreçte kaş arası ve göz çevresi kırışıklıkları için ameliyatsız seçenekler arasında ise botoks ve kolajen dolguların çok tercih edildiğini belirtiyor. Dr. Bayraktaroğlu, bu bölgelere vücudun kendi yağından uygulanan kök hücreden zengin yağ enjeksiyonlarının deformitelerin giderilmesinde hem de kök hücreden dolayı cildin kalitesinin artırılmasında eşsiz bir tecrübe olacağını belirtiyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *