«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. 100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor

100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor

Kadınların başarı öyküleri: 'Yüz Akımız 100 Kadın' kitabında!

100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA, 100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor!

Tarihimizin en önemli dönemlerinden biri olan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, Ayla Erdim adlı iş insanı ve yazar, “Yüz Akımız 100 Kadın” adlı kitabı ile büyüleyici kadın hikayelerini okurlarla buluşturuyor. Bu kitap, toplumumuza ilham veren, kendi alanlarında başarılarıyla parlayan kadınların yaşam öykülerini içeriyor ve genç kuşaklara rehberlik ediyor. Ayla Erdim, bu projeyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Ülkemizin dört bir yanından başarılarını kanıtlamış ve rol model olmuş kadınların hikayelerini genç kadınlara aktarmak, ‘sen de yapabilirsin’ cesaretini aşılamak amacıyla yola çıktık. Kitapta yer alan pek çok hikaye, okuyuculara umut ve ilham kaynağı olacak.”

Yüz Akımız 100 Kadın’ın devamı için çalışmalar devam ediyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında, 100 kadının hikayesi, okuyuculara ışık tutmaya devam ediyor. Ayla Erdim, yeni başarı hikayelerini yakalamak için şimdiden çalışmalara başlamış durumda. Bu ikinci kitap da girişimci ve fark yaratan kadınlarla dolu olacak, onlara ilham vermeye devam edecek.

Yüz Akımız 100 Kadın projesi, etkinlikler ve etkinliklerle de dikkat çekmeye devam ediyor.

Kitapta yer alan başarı hikayelerinden sadece birkaç örnek: Bu kitapta ülkemizde tanınmış ve bilinen kadınların hikayelerinin yanı sıra, gizli kahraman kadınların hikayelerine de yer veriliyor.

– Aynur Çeşmeliler, köyde doğup büyüyen ve iş hayatına atılarak Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde Kültür Merkezi ve Kadın Kooperatifi gibi birçok faaliyete öncülük eden bir kadın. Aynur, “Kadın isterse yapamayacağı iş yoktur. Kadın ve erkek eşit koşullarda birlikte çalıştığında, bu en büyük güçtür” diyor.

– Aslı Aksoy, ODTÜ İşletme mezunu ve beyaz yakalı bir çiftçi olarak Muğla’nın Yeşilçam köyündeki komşu kadınlarla organik üretim koşullarında kuşkonmaz üretiyor. Tutku, umut ve emekle, Aslı, köydeki ekip arkadaşlarından her gün yeni şeyler öğrenmenin en büyük kazanç olduğunu söylüyor.

– Ayşegül Taşkıran, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde özgür bir çocuk olarak doğdu ve büyüdü. Eğitim hayatını küçük ilçede geçirdi ve ders çalışmak için evin bodrum katındaki odunluğun duvarlarına hayallerini yazdı. Tüm zorluklara rağmen diplomalarını aldıktan sonra, ilçesine dönerek hayallerini gerçeğe dökecek ve ailesine rehberlik edecekti. Atık defne dallarından biokütle yakıp Defne Pelet’i üretti. Kendi girişimiyle ilçesinde 100 hane için geçim kaynağı oldu.

100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor
100 Kadının Hikayesi Sürükleyici Bir Yolculuğa Davet Ediyor

Ayla Erdim Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Ayla Erdim, lisans ve yüksek lisans eğitimini İşletme bölümünde tamamladı. Ayrıca İngiltere’nin Brighton ve Cambridge şehirlerinde eğitim aldı. Sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunabilmek için Marmara Üniversitesi’nde Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık bölümü ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitim Psikolojisi Pedagoji Formasyonu eğitimlerini tamamladı. İş hayatına finans ve bankacılık sektöründe Esbank’ta başladı ve 1998 yılında Mavia Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık ve Site Gayrimenkul Değerleme firmalarını kurarak profesyonel iş yaşamını yönetti.

Ayla Erdim, uzun yıllardır zihinsel engelli bireylerin eğitimi, topluma uyumu ve iş edinme becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır. Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği’nin kuruluşuna öncülük etmiş ve birçok özel eğitim okulu açılmasını sağlamıştır. Ayrıca Tomurcuk Eğitim Kültür Kooperatifi’nin Başkan Vekili olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak gönüllü çalışmalar yapmaktadır. Ayla Erdim, İSİFED-İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır ve KAGİDER Kadın Girişimciler Derneği üyesidir. Ayrıca RUYİAD (Rumeli Yönetici İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayla Erdim, JCI Türkiye ve Hürriyet Gazetesi tarafından “

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *