«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Vegan Cilt Bakımı

Vegan Cilt Bakımı

Hayvanlar üzerinde test edilmeyen vegan içerikli ve doğaya saygılı paketlerle titiz çalışmalar sonucu ürünlerini ortaya çıkaran Bloumsie’nin firma sahibi Emir Kardaş, markalarının oluşum sürecini, ürün yelpazesini ve üretimde dikkat ettikleri noktalara MAG Ekim sayısında yanıt verdi.

Vegan Cilt Bakımı

Güzelliğe ve insan sağlığına verdiği önem ile yola çıkan Emir Kardaş, röportajına Bloumsie’nin marka oluşum sürecinden bahsederek başladı. Kardaş “ Tek amacımız vardı. Vegan Cilt Bakımı bedir? Yeni filizlenen bir çiçek gibi, kokusuyla bile mutluluk ve huzur veren, canlılık katan ürünler üretmek…

Marka ismimiz de böyle doğdu. Emindik; bir insanın hayatına katacağımız güzellik, bir kelebek etkisi misali bizi de mutlu edecekti. Aylarca süren deneme süreçleri, temiz içerikler için okunan akademik makaleler, peşinden koştuğumuz global trendler, özenle seçilen ve son teknolojiyle üretilen hammaddeler, Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen bitkiler…

Hepsi bir araya geldi; kimya ve ilaç sektöründe en üst düzey üretim hattı olan, sterilize odalı, AR-GE merkezli bir üretim tesisinde ve de Bezmialem Fitoterapi Merkezi’nin laboratuvarlarında hikâyemiz hayat buldu. Tüm ürünleri sadece beş yüz adet üreterek kozmetiğin “haute couture” versiyonu olmayı amaçladık.

Vegan Cilt Bakımı

Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, önce kendimiz ve en değer verdiklerimizin güvenle kullanması için bu markayı yarattık. Bizim hayallerimiz, ambalaj tasarımlarımızdaki ince detaylarda, her içerik için yapılan titiz çalışmalarda, doğaya saygılı paketlerimizde, hayvanlar üzerinde test edilmeyen vegan içerikli ürünlerimizde. Hayal kurduk ve inandık. “Etik, etkili ve eşsiz” ürünler yarattık. İlk günden itibaren verdiğimiz söz şu oldu: Biz ürünlerimizden sonuna kadar emin olmadan kimseye sunmayacağız. Bloumsie markamızla, en değer verdiklerimiz için ürettiklerimizi, şimdi onlara ihtiyacı olan her cilt için sunuyoruz.” dedi.

Üretim yaparken en çok neye dikkat ettiklerini ve ürünlerinin içeriğinde neler olduğunu, üretim sürecini ise şöyle anlattı: “İçeriklerimiz, tedarik sürecimiz ve uygulamalarımız tamamen şeffaf. Dilediğiniz soruyu cevaplamaya hazırız.

Ürünlerde kullandığımız özütler Bezmialem Fitoterapi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanıyor. Üretimlerimizi, Teknokent’te AR-GE çalışmaları için yer alan, medikal üretim için kurulmuş bir merkezde gerçekleştiriyoruz. Tüm ürünlerimiz defalarca denenip test edildikten sonra üretiliyor.

Hiçbir ürünümüzde hassas ciltleri tahriş edebilecek paraben, sülfat bulunmuyor. Tüm ürünlerimiz dermatolojik testlerden geçiyor ve müşterilerimizle buluşuyor. Sterilizasyon işlemlerinize olağanüstü titizlikle yaklaşıyoruz, tüm ambalajlarımızı doğru sterilizasyondan geçirerek üretime başlıyoruz. Cam şişelerimiz, geri dönüştürülebilir plastik ambalajlarımızla, doğaya olan saygımızı asla kaybetmiyoruz.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *