«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Sağlığı
  3. Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz Nedir

Bölgesel zayıflama denilince ilk akla gelen soğuk lipoliz uygulamasıdır. Yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlayan işlem sayesinde bölgesel olarak istenildiği alanda incelmenin elde edilmesi de mümkün olmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulaması öncesinde bazı detaylar incelenmektedir. Bu işlemlerde uzman ve deneyimli kişilerden yararlanmanız o açısında son derece önem taşımaktadır. Öncelikle kişinin beslenme alışkanlığı ele alınır. Metabolizma hızı gibi detaylar incelenmesi sonrasında uygulanacak olan seans ve seans aralıkları belirlenir. Uygulama yapılacak olan bölge incelenir.

Soğuk lipoliz uygulaması ile beraber uygulama yapılacak olan bölge -10 dereceye kadar indirilerek bu alanda yağların ölmesi ve parçalanması sağlanır. Parçalanan yağ hücreleri ile beraber uygulanan soğuk alanda sarkmanın da öne geçilmesine etki eder.

Soğuk Lipoliz ile Ne Kadar İncelme Olur?

Soğuk lipoliz uygulaması adından da anlaşılacağı gibi bölgeye yapılacak olan soğuk işlemdir. Yaklaşık bir saat kadar süren seans ile beraber alan -10 dereceye kadar ısı kaybı yaşar. Bu aşamada ise bu alanda yer alan yağ hücreleri parçalarını. Yağ hücreleri ise doğal yol ile vücuttan atılmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulaması sırt, bel, bacak, basen, yan simit, kol gibi birçok alana uygulanabilmektedir. Uygulama sırasında soğuk işlemin yapılması incelmenin elde edilmesi ile beraber sarkmanın yaşanmamasına etki eder. Alanda sıkılaşma yaşanarak daha kısa sürede bölgede incelmenin fark edilmesi mümkün olur.

Soğuk lipoliz uygulaması farklı bölgelere yapılmak ile beraber seans aralıkları ve seans sayısı da kişiye göre değişim göstermektedir. O sebep ile öncelikle soğuk lipoliz yapılacak olan kişinin yeme içme alışkanlıklarından metabolizma hızına kadar tüm detaylar incelenerek buna göre net bilgilerin sunulması sağlanır.

Cerrahi operasyon gerektirmeden işlemlerin yapılmasını sağlayan soğuk lipoliz uzun sürede kalıcı olan bir etkiyi sunmaktadır. Dokulara zarar vermeden incelmenin sağlanması ise sunduğu avantajlar arasında yer alır.

Ankara soğuk lipoliz merkezi olarak hizmet sunan Rhea güzellik salonu bölgesel incelme desteği sunan işlemlere yer açmaktadır.

Soğuk lipoliz uygulamasında ne kadarlık bir incelmenin elde edileceği kişiye göre değişim göstermekte olup kişinin talebine göre de değişmektedir. Fakat ilk seans itibari ile incelme ve bölgede yaşanan sıkılaşma net bir biçimde gözlemlenir.

Kısa sürede uygulanan yöntem aynı zamanda selülit gibi cilt sorunlarının da giderilmesinde etki ederek bacaklarda da pürüzsüz ve güzel bir görüntünün elde edilmesine olanak tanır.

Soğuk Lipoliz Nerede Yaptırılır?

Ankara soğuk lipoliz işlemlerini yaptırabileceğiniz merkezler arasında Rhea güzellik salonu yer almaktadır. Konusunda uzman olan kişiler tarafından gerekli olan tüm inceleme yapılarak gerçekleştirilen soğuk lipoliz uygulamasından yararlanmak için iletişime geçerek randevunuzu alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *