«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Pizzalazza Kadın Girişimcilerine Özel Franchising Ekonomisi Eğitim Semineri

Pizzalazza Kadın Girişimcilerine Özel Franchising Ekonomisi Eğitim Semineri

Pizzalazza Kadın Girişimcilerine Özel Franchising Ekonomisi Eğitim Semineri

Türkiye’nin dinamik yerli pizza markası PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle 2022 yılında sektörünün en hızlı büyüyen pizza markası olma özelliği taşıyor. PizzaLazza restoranlarının yüzde 85’i Franchising modeliyle işletiliyor. Franchise işletmelerinin yüzde 45’i ise kadınlar tarafından yönetiliyor. PizzaLazza tarafından ‘Başarı Eğitimle Beslenir’ sloganı ile hazırlanan Franchising Yönetimi Eğitimlerinin ilki, ‘Franchising Ekonomisi’ başlığı ile ve kadın PizzaLazza restoran işletmecilerine yönelik olarak gerçekleştirildi. Pizzalazza Kadın Girişimcilerine Özel Franchising Ekonomisi Eğitim Semineri.

Hızlı servis sektörünün dinamik yerli pizza markası PizzaLazza, aktif Franchising stratejisiyle büyümesini sürdürürken, kadın istihdamı ve kadın girişimciliği konusundaki başarılarıyla dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde 100. şubesini açarak hızlı büyüme stratejisine devam eden PizzaLazza restoranlarının kadın girişimci Franchise oranı yüzde 45 seviyesinde. Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoran zinciri alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren PizzaLazza’nın kadın istihdam oranı da Türkiye ortalamasının üzerinde gerçekleşiyor. Kadınların ekonomik hayata aktif katılımı ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına önemle eğilen PizzaLazza, kadın girişimcilere Franchising yatırımlarında esnek ödeme planları gibi destekler sunuyor.

2022 ve 2023 yıllarında, büyüme planları paralelinde ‘Başarı Eğitimle Beslenir’ sloganı ile düzenlenecek bir dizi eğitim semineriyle restoran işletmecisi girişimcilerini desteklemeyi hedefleyen PizzaLazza, bu eğitimlerin ilkini Mercure İstanbul Ümraniye otelinde gerçekleştirdi. Franchising Ekonomisi başlığı ve PizzaLazza Eğitim Departmanı organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitimde, akademisyen yazar Doçent Doktor Aysel Gündoğdu konuk eğitimci olarak yer aldı.

PizzaLazza Franchising Yönetimi Eğitimleri Franchising Ekonomisi seminerinde Finans yönetimi, enflasyona karşı tedbirler, nakit ve stok yönetim esasları, başa baş analizler, bilanço yorumlama gibi, hızlı restoran işletmeciliği alanında önem taşıyan konulara yer verildi.

PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, eğitim semineriyle ilgili olarak şunları dile getirdi: “İş ortaklarımızla birlikte her gün restoranlarımızda, evlerinde ve iş yerlerinde 10 binlerce insanı PizzaLazza lezzetleriyle buluşturuyoruz. Bunun da ötesinde birlikte hayat verip, daha iyi kılmak için her gün emek verdiğimiz işimiz, yatırımcılarımız, iş ortaklarımız çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve onların aileleriyle 10 bin kişiyi aşan bir ekosistem içinde ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bizler için bu, aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da ifade ediyor. Birlikte inşa ettiğimiz başarıları eğitimle besleyip, iş hayatının bir gerçeği olan zorluklara karşı paydaşlarımızı dirençli kılmakla yükümlüyüz. Bunun için iş yönetimine yönelik ihtiyaçlarımıza odaklandık. Özel bir içerikle hazırlanmış PizzaLazza Franchising Yönetim Eğitimlerimizde, günümüz iş dünyasında önem taşıyan konuları, kendi işimize özel bir içerik ve konusunda uzman konuk eğitimcilerle ele alacağız.”

İlk eğitimin, Global Girişimcilik Haftası arifesinde, kadın PizzaLazza girişimcilerine özel olarak düzenlendiğini belirten Esra Kıvrak, “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNPD) tarafından Global Girişimcilik Haftası kapsamında her yıl, altı kıtada çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Global Girişimcilik Haftası’nın bu yılki temaları arasında Eğitim, Ekosistemler ve Kapsayıcılık da yer alıyor. Girişimci ekosistemimize yönelik düzenlediğimiz ilk eğitimi, kadın iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştirdik. Markamızın başarısında büyük paya sahip iş ortaklarımızın yarıya yakınını kadın girişimcilerin oluşturmasından gurur duyuyoruz. PizzaLazza restoranlarımızda iş ortaklarımızla birlikte yaklaşık 1.225 kişiye istihdam sağlıyoruz ve bunların üçte birinden fazlası kadın. PizzaLazza bünyesinde kadın istihdam oranı, ülkemizde toplam kadın istihdam oranının üzerinde. Kadının varlığı, nasıl hayatın her alanına yayılıyorsa, işimizin de her alanında kadın varlığının artması gerektiğine inanıyoruz. İleriye dönük planlarımızda ‘başarı eğitimle beslenir’ diyerek, paydaşlarımıza değer yaratacak çalışmalara ağırlık veriyoruz.”

PizzaLazza ve Saloon Burger CEO’su Esra Kıvrak, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim seminerimize katılım gösteren kadın iş ortaklarımıza, bizlere çok değerli bilgiler aktaran Sayın Doçent Doktor Aysel Gündoğdu’ya, başta PizzaLazza Eğitim Departmanımız olmak üzere emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 2022 yılında çok büyük atılım içerisine girdik ve 4 farklı ilde 32 restoran açılışı gerçekleştirdik. Bulunduğumuz illerde en büyük yerli pizza markası olma kararlılığımızla hareket ediyoruz. 2022 yılı sonuna dek PizzaLazza markamızla 125 restorana ulaşmayı, 2023 yılında ise restoran sayımızı 160’a çıkarmayı hedefliyoruz. Kadın Franchise’larımızın sayısının da büyümemiz paralelinde giderek artmasını ön görüyoruz. Başarılarımızı, eğitimle beslemeye devam edeceğiz. Eğitimlerimizi, her zaman kadın iş ortaklarımıza pozitif ayrımcılıkla, tüm girişimci iş ortaklarımızı kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı planlıyoruz.”

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *