«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Sporları
  3. Özgüvenli Kadınların Yeni Formülü: Zumba

Özgüvenli Kadınların Yeni Formülü: Zumba

Özgüvenli Kadınların Yeni Formülü: Zumba

Günümüzün en popüler grup egzersizlerinden olan Zumba, bir akım halinde hızla yayılıyor. Zumbayı, yaratıcısı dünyaca ünlü Beto Perez ile deneyimlemek isteyen yüzlerce kişi ise hafta sonu Ataşehir’deki spor tesisinde buluşarak unutulmaz bir dans deneyimi yaşadılar. Peki zumbayı bu kadar popüler hale getiren ne? Neden bu kadar tercih ediliyor? İşte yanıtları… Özgüvenli Kadınların Yeni Formülü: Zumba

Faydaları saymakla bitmeyen Zumba, vücudu sıkılaştırmaktan kilo vermeye, duruş düzeltmekten, gençleşmeye kadar yararlarıyla özgüvenli, kendine bakan kadınların yeni sağlık formülü haline geldi. Bir akım halinde günden güne yayılan zumba bu nedenle sadece bir dans değil aynı zamanda sağlıklı yaşam için de son dönemde en çok tercih edilen egzersizler arasında. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de günden güne hızla yayılan zumbanın dünyaca ünlü temsilcisi Beto Perez hafta sonu GD Spor Kulübü Ataşehir tesisinde yüzlerce kişiyle zumba yaparak harika anlar yaşattı.

Renkli görüntülere sahne olan organizasyonun destekçilerinden biri olan Vanity Estetik’in Genel Müdür Yardımcısı Burçak Güldoğan etkinlik hakkında şunları söyledi: “Unutulmaz bir etkinlik deneyimi yaşadık, Vanity Estetik olarak özgüvenli kadınların yanında onların destekçisi olmaya her zaman devam edeceğiz. Son dönemde zumba yapan kadınların özgüveninden ilham alarak böyle büyük bir organizasyonun destekçisi olarak yer almanın güzel bir örnek oluşturacağını düşündük.”

“VANİTY OLARAK KADINLARIN GÜÇLENMESİNİ DESTEKLİYORUZ”

Bu sponsorluğun bir başlangıç olduğunu ve devamının da geleceğini belirten Burçak Güldoğan, “Vanity ve Touch markalarımızla bu organizasyonda katılımcılarla sağlık, güzellik ve estetik adına paylaşımlarda bulunduk” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gördük ki “Better You” felsefemiz Zumba’da da kendini gösteriyor. Biz de Vanity Estetik olarak      güçlü ve özgüvenli kadınların en iyi hallerine ulaşmalarında en büyük destekçileriyiz. Kadınların güçlenmesini ve mutluluğunu destekliyoruz ve her zaman kadının toplum yaşamında güçlenmesine faydalı olacak, onların güzelliklerini özgüvenlerinden alacakları şekilde “Better You” mottomuz ışığında projeler geliştirmeye de devam edeceğiz.”

ZUMBA VÜCUDA NE GİBİ ETKİLER SAĞLIYOR?

İŞTE BİR DANSIN VÜCUDA SAĞLADIĞI MUCİZEVİ ETKİLER:

Özgüveni artırır

Zumba boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır. Kendini iyi hisseden biri aynı zamanda kendine olan güvenini de geliştirir.

Ruh halini iyileştirir

Pek çok araştırma, egzersiz yapmanın, endorfin salgılama oranını artırarak ruh halini iyileştirdiğini kanıtladı. Zumbanın depresyon ve kaygı bozukluğu gibi birçok ruhsal problemi yenmede iyi geldiği ifade ediliyor.

Stresi azaltır

Eğer amacınız stres atmaksa Zumba tam size göre! Zumbanın canlı dans hareketleri ile dans ettikçe endişelerinizden ve stresinizden kurtulmanız mümkün.

Koordinasyonu geliştirir

Kişinin, yaşlandıkça, iyi bir koordinasyona sahip olmasının önemi artar. Şimdi koordinasyonunuz sizin ilk derdiniz olmasa da bu derslerin faydalarını daha geç yaşlarda bile görmeye devam edeceksiniz.

Kilo vermeyi sağlar

Zumbanın en önemli faydalarından biri de kilo vermeyi desteklemesidir. Bir Zumba dersi toplam 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakmanızı sağlar.

Vücudu sıkılaştırır

Zumbanın bir diğer mükemmel faydası vücudu sıkılaştırmasıdır. Çünkü siz farkında bile olmadan bütün vücudunuz çalışır ve bir aylık dersler sonucunca çok daha sıkı ve şekilli bir vücuda sahip olursunuz.

Her yaşa uygundur

Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Hatta sadece çocuklar ya da yaşlılar için özel Zumba dersleri bile bulunuyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *