«
  1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Okula giden çocuğunuzu eğlenceli tabaklarla mutlu edin

Okula giden çocuğunuzu eğlenceli tabaklarla mutlu edin

Muratbey, okula dönüş döneminde çocukları mutlu edecek sağlıklı, eğlenceli atıştırmalıklar ve neşeli sunumlar hazırlamanın önemine dikkat çekiyor. Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, çocukların sağlıklı beslenmesi için eğlenceli tabaklar ve neşeli sunumlar hazırlanması gerektiğini belirtiyor.

Okula giden çocuğunuzu eğlenceli tabaklarla mutlu edin

Sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını çocuklara kazandırmayı hedefleyen ve bu kapsamda inovatif ürünler sunan Muratbey, okula dönüş döneminde çocukları mutlu edecek sağlıklı ve eğlenceli tarifler atıştırmalıkları sosyal medya hesaplarında ailelerle paylaşıyor. Sevimli hayvan şekillerinden oluşan D vitamini ile zenginleştirilmiş Muratbey Misto, dünya çapında lezzeti belgelenmiş Muratbey Burgu peynir, peynirin eğlenceli hali Muratbey Topi ve az tuzlu Muratbey Sürmeli Beyaz peynir gibi peynirler ile çocuklara eğlenceli ve besleyici öğünler hazırlayabilirsiniz.

Muratbey’in ürün gamında yer alan birbirinden sağlıklı lezzetler, D vitamini eksikliğinin giderilmesi ve bağışıklığın güçlendirilmesi için zengin seçenekler sunuyor. Muratbey Plus ve Muratbey Misto ürünlerinin 100 gramı, 5 mikrogram D vitamini içeriyor. Bu ürünlerin sadece 100 gram tüketilmesi ile T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Beslenme Rehberi’ne (TÜBER) göre 2 yaş üstündeki tüm bireyler için önerilen günlük D vitamini gereksiniminin %33’ü karşılanıyor.

Okula giden çocuğunuzu eğlenceli tabaklarla mutlu edin
Okula giden çocuğunuzu eğlenceli tabaklarla mutlu edin

Yemek saatlerini ailecek keyifli geçirin

Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, “3 öğün, çocuklar için yeterli değildir. Çocukların günlük enerji ve besin ögeleri gereksinimlerini karşılayabilmeleri için kuşluk ve ikindi gibi ara öğünlere ihtiyaç vardır. Anne-baba ve çocuğun bakımından sorumlu diğer kişiler, yemek zamanlarını eğlenceli hale getirmelidir. Servis sırasında çocuğun sevdiği karakterleri simgeleyen tabakların, masa örtülerinin, bardakların bulunması ya da araba seviyorsa araba, takım tutuyorsa takımını sembolize eden bir objenin masada bulunması da çocukta yemeğe karşı ilgi uyandırır. Masa ve tabakların düzenlemesi, gerçekten çocuklar için önemlidir. Çocuklara eğlenceli tabaklar, neşeli sunumlar hazırlamak gerekir. Çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırabilmek için öğün atlanmamalı, aile bireylerinin birlikte yemek yemesi konusunda özel gösterilmelidir. Ayrıca çocuklar için eğlenceli tabaklar hazırlanarak yemek saatlerinin günün hoş bir bölümü olmasına dikkat edilmelidir”.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *