«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada dönüştürücü rol oynuyor

Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada dönüştürücü rol oynuyor

Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada dönüştürücü rol oynuyor

Uluslararası Kadın Forumu (International Women’s Forum-IWF) Türkiye Olağan Genel Kurulu’nun ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2023-2025 döneminde IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün seçildi. Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada dönüştürücü rol oynuyor.

İstanbul, 9 Mart 2023 –  Küresel çapta elde ettikleri başarılarıyla lider konumundaki kadınları bir araya getirerek kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışan  Uluslararası Kadın Forumu’nun (International Women’s Forum-IWF) Türkiye organizasyonunun yeni  başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, “Tüm dünyada ve ülkemizde kadın liderler, toplumsal cinsiyet önyargılarının neden olduğu birçok engeli aşıyor ve dönüştürücü rol modeller olarak hem iş dünyasının hem de toplumun gelişiminde  önemli sorumluluk üstleniyor.

Kadın liderler, ekonomik ve sosyal kalkınmada dönüştürücü rol oynuyor

Kadın liderliğini farklı kültürler, coğrafyalar ve kariyerler kapsamında geliştirmeyi hedefleyen, 33 ülkede 7.800’i aşkın güçlü kadın liderle iletişim ve etkileşim halinde olan IWF çatısı altında yaptığımız çalışmalarla; ülkemizde kadın liderlere birbirlerinden ilham aldıkları ortamlar sunarak sürekli gelişmeyi sağlıyoruz. Ayrıca, güçlü liderlerle lider olma potansiyeline sahip kadınları bir araya getirmek ve liderlik nitelikleri kazandırma-geliştirme programları uygulamak suretiyle ülkemizde layıkıyla kullanılmayan önemli bir potansiyeli harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ülkemizi, kadın gücüyle daha ileri taşıyabiliriz” dedi.

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, özellikle ülkemizde yaşanan deprem felaketi gibi zor dönemlerde, kadın liderlerin birbirlerini desteklediği bu platforma, her zamankinden daha fazla sorumluluk ve görev düştüğünü vurguladı.

Uluslararası Kadın Forumu (International Women’s Forum-IWF) Türkiye Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda IWF Türkiye’de 2023-2025 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Arzu Ünal Erman, Çiğdem Ayözger Öngün, Bilgün Gürkan, Burcu Civelek Yüce, Mutlu Alkan Özyurt, Selma Altay Rodopman, Tülin Karabük, Yasemin Merih Alparslan, Yasemin Solmaz. IWF Türkiye Yönetim Kurulu’nun yedek üyeleri ise Ebru Dorman, Elif Ateş Özpak, Işıl Arıdağ, Kübra Orakçıoğlu Kazan ve Özge Bulut Maraşlı oldu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *