«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. High Smas Tekniği ile Yüz Germe

High Smas Tekniği ile Yüz Germe

Teknoloji ve tıp bilimi ilerledikçe, estetik operasyonlar da daha hızlı sonuç vermeye ve daha etkili olmaya başladı. Estetik dünyasında kullanılan son tekniklerle hayallerdeki görünüme ulaşmak artık daha kolay… Estetik plastik cerrahideki son gelişmeleri yakından takip ederek deneyimi ve vizyonuyla danışanlarına sunan Clinic SBB kurucusu Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; yüz gençleştirmede en etkin ve kalıcı sonuçların yüz germe operasyonları sayesinde kazanıldığını söylüyor.

High Smas Tekniği ile Yüz Germe

YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE DEVRİM: High Smas Tekniği ile Yüz Germe.

Yüz germe operasyonları ile kendinizin 20 yaş öncesine dönebilirsiniz! Son yıllarda yüz germe operasyonlarında farklı tekniklerin gelişmesiyle birlikte, alınan sonuçlar oldukça doğal, kalıcı ve yüz güldürücü hale geliyor. Bu tekniklerden bazıları cerrahlar tarafından yaygınlaşsa da bir kısmı mesleki deneyim, el becerisi ve yüksek yüz
anatomisi bilgisi gerektiriyor.

Uzun yıllardır başarılı yüz germe operasyonlarının ardındaki imza olan Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Dünya’da 90’lardan, Türkiye’de 2000’lerden sonra adını duyurmaya başlayan HIGH SMAS tekniğinin, bu alandaki en başarılı ve doğal sonuçlara imkan verdiğini dile getiriyor.

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; HIGH SMAS tekniği ile yüzün en güçlü asıcı tabakasının cilt değil cildin altındaki SMAS tabakası olduğunu, bu tabakanın askılanmasıyla cildin en doğru, sağlıklı ve kalıcı çözümler üretebileceğini vurguluyor.

Yıllardır bu tekniği yüz germe operasyonlarında başarıyla uygulayan Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu artık dokuyu daha iyi anladıklarını ve daha az travmatize ederek ameliyatları gerçekleştirdiklerini söyleyerek hastaların bu sayede çok daha hızlı iyileştiklerine ve sonuçların oldukça doğal ve kalıcı olduğuna dikkat çekiyor.

SMAS tabakası askılandığında cildin daha az ödem yaptığını belirterek; hızlı yaşlanmanın geri dönüşü, bazı mimiklerin kaybı ihtimali ve joker ağız denilen çirkin görünümün oluşması gibi durumlardan uzaklaşıldığı bilgisini paylaşıyor.

Yüzümüzün bizim kimliğimiz olduğunu dile getiren Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; yüz germede önemli olan noktanın cildi germek değil anatomik yapıların restorasyonu olduğunu söylüyor.

High Smas Tekniği ile Yüz Germe
High Smas Tekniği ile Yüz Germe

“40 yaş üstü kadın ve erkekler yüz germe adaylarıdır.”

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlarda, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ve cilt elastikiyetini kaybetmiş ise yüz germe operasyonu planlanabileceğini belirtiyor.

Yaşlanmayı geciktirmek mümkün olsa da tam olarak engellemek mümkün olmuyor. Sağlıklı beslenmek, düzenli uyumak, stres ve üzüntüden uzak yaşamak, düzenli spor yapmak, sigara ve alkol kullanmamak, bol su içmek, güneşten uzak durmak ve iyi bir genetik yapıya sahip olmak yaşlanmayı geciktirse de hepimiz tüm bunlara rağmen yaşlanmaya devam ediyoruz.

Yüz gençleştirme işlemlerinin amacı; insanı doğal yapısına uygun, onu farklılaştırmadan geçirdiği yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve tersine çevirmek…

Operasyon sonrası günlük hayata dönüş için beklemeye gerek yok.

Yüz germe operasyonları hastanede, genel anestezi altında yapılıyor. Ameliyat süresi, yapılacak işlemlere göre yaklaşık 45 dk. – 4 saat aralığında sürüyor. Yüz germe operasyonundan sonra hastalar 1 gece hastanede misafir ediliyor, ertesi gün taburcu oluyorlar. Yaklaşık bir hafta sonunda alınan dikişlerle birlikte hastalar günlük rutinlerine
oldukça konforlu devam edebiliyorlar. Yüzün son şeklini alması ise ilk haftadan itibaren görülen iyi hal ile birlikte birkaç ay içerisinde gerçekleşebiliyor.

Yüz germe operasyonları sonrası izler zamanla fark edilmeyecek kadar küçülüyor.

Yüz germe operasyonlarında en çok merak edilen ve sorulan soruların başında iz kalıp kalmayacağı olduğunu söyleyen Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; yüz germe ameliyatında belirgin bir iz kalmayacağını belirtiyor. “Yüz germe ameliyatı izsiz bir ameliyat değildir ama izler bizim doğal katlantılarımız içinde, özel geçiş alanlarında planlanır ve zamanla belirginliği azalarak fark edilmesi zorlaşır.” diye ekliyor.

Bütünsel güzelliği yakalamak adına kombine operasyonlar yaptırılabilir.

Bu operasyon tek başına yapabildiği gibi vücut şekillendirmenin bir parçası olarak da yapılabiliyor. Mesela meme estetiği ya da vaser liposuction gibi başka işlemler ile de planlanabiliyor.

Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu Hakkında, 2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Programı’ndan mezun olan ve plastik cerrahi eğitimini 2005-2011 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde tamamladıktan sonra aynı klinikte ‘Mikrocerrahi ve El Cerrahisi’ eğitimini bitiren Dr.  Bayraktaroğlu, 2009 yılı ocak ayında, Amerika’da California-LA’ da The Facial Paralysis Institute’de altı aylık ‘Yüz Estetiği’ eğitimini tamamladı. Mikrovasküler cerrahi alanında tezini tamamlayan Dr. Bayraktaroğlu, 2011’den bu yana Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak çalışıyor. Türk Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Derneği üyesi olan Dr. Bayraktaroğlu, çok sayıda ulusal ve uluslararası organizasyonda antiaging, medikal estetik ve estetik plastik cerrahideki güncel gelişmeleri takip ediyor ve doğallıkla estetiği buluşturarak başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *