«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Genital Estetik İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Genital Estetik İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Genital estetik: Kadınların özgüvenini yükselten, sağlık sorunlarına çözüm sunan etkili operasyonlar. Detaylar makalede.

Genital Estetik İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Son dönemde kadınlar arasında popülerlik kazanan genital estetik ameliyatları, Türkiye’yi sağlık turizmi açısından da çekici kılmaktadır. Uzmanlara göre, bu operasyonlar sadece estetik kaygılara yönelik değil, aynı zamanda birçok sağlık sorununun tedavisinde de etkili olabilir. Ancak genital estetiğe karar vermeden önce dikkate alınması gereken önemli bilgiler bulunmaktadır.

Kadınlar, yaşlanma, doğum, genetik faktörler gibi nedenlerle genital bölge sorunlarıyla karşılaşabilmektedirler. Peki, genital estetik ne zaman gereklidir, nasıl uygulanır, en yeni yöntemler nelerdir ve bu operasyonlar sonrasında yaşamda neler değişir? Tüm bu soruların yanıtlarını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Âzer Aras Uluğ açıklıyor.

Genital estetiğin, kadınların uzun süredir konuşmaktan kaçındığı sorunların çözümü için bir çıkış noktası olduğunu belirten Uluğ, “Estetik operasyon geçiren kadınların özgüvenlerinin arttığını, partner ilişkilerinin düzeldiğini, istedikleri kıyafetleri özgürce giyebildiklerini ve sporları rahatça yapabildiklerini gözlemliyoruz. Ayrıca, vajinal enfeksiyon ve idrar yolu enfeksiyonu geçirme oranlarının azaldığını gözlemleyebiliyoruz. Tüm bunlar modern tıp literatüründe açıkça belirtilmiştir” diyor.

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Barbie Vajina Estetiği hakkında bilgi veren Dr. Âzer Aras Uluğ, “Hollywood’da başlayan Barbie Vajina Estetiği, son yıllarda ülkemizde de talep gören operasyonlar arasında yer almaktadır. Barbie Vajina Estetiği, kadının estetik, fonksiyonel ve anatomik sorunlarına yönelik bir dizi kozmetik prosedürü ve estetik operasyonları içeren bir terimdir. Bu operasyonların kişiye özel ve deneyimli Kadın Doğum Uzmanları tarafından planlanması gereklidir” diye belirtiyor.

Labioplasti ve Vajinoplasti Nedir?

Genital estetik işlemleri arasında en çok merak edilenlerden olan Labioplasti ve Vajinoplasti ameliyatları hakkında bilgi veren Op. Dr. Âzer Aras Uluğ, “Bu yöntemler, kadınların en çok merak ettiği ve istediği ameliyatlar arasında yer alıyor. Labioplasti, iç dudak estetiği ameliyatını içerirken, Vajinoplasti, vajina daraltma operasyonudur. Labioplasti ameliyatında iç dudakların estetik ve hoş bir görünüme kavuşturulması hedeflenir. Bu ameliyat, iç dudakların sarkık, kırışık, normalden uzun veya kalın olduğu durumlarda tercih edilir. Labioplasti operasyonu sonrasında kadınlar, giyim tercihlerinde özgürleşir, spor aktivitelerini rahatça yapabilir ve vajinal enfeksiyon geçirme riski azalır” diyor.

Vajinoplasti ameliyatının ise vajina daraltma işlemi olduğunu belirten Uluğ, “Vajina daraltma ameliyatı, vajinanın yaşlanma, menopoz, normal doğumlar veya jinekolojik müdahaleler sonrası genişlemesini düzeltmeye yönelik yapılan işlemlerdir. Bu operasyon, cinsel ilişki sırasında yaşanan sorunları gidermeyi amaçlar. Vajinoplasti ameliyatları iki farklı yöntemle uygulanabilir ve ek sorunlar varsa aynı seansta diğer cerrahi işlemlerle kombinlenebilir. Ameliyat sonrasında bir hafta dinlenme süreci gereklidir ve hastalar genellikle bir hafta içinde günlük yaşantılarına dönebilirler” diye açıklıyor.

Ameliyatsız Genital Estetik Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız genital estetik uygulamalarına da değinen Op. Dr. Âzer Aras Uluğ, “Ameliyat düşünmeyen hastalara, lazerle vajina sıkılaştırma, lazerle idrar kaçırma tedavileri, renk açma uygulamaları, mezoterapi, trombositten zengin sıvı ile orgazmik platforma uygulamalar (Orgazm aşısı O shot G shot), PRP, hyaluronik asit dolgularla G nokta büyütme gibi çeşitli estetik ve kozmetik yöntemler uygulanabilmektedir” diyor.

Sonuç olarak, genital estetik ameliyatlarının kadınların hem estetik kaygılarını gidermelerine hem de cinsel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olabilecek güvenli ve etkili bir seçenek olduğunu belirtiyor. Ancak, bu tür operasyonlara karar vermeden önce uzman görüşü almanın ve detaylı bir değerlendirme yapmanın önemli olduğunu vurguluyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *