«
  1. Anasayfa
  2. Çocuk Sağlığı
  3. Çocuk Terapisiyle Psikolojik Sorunların Üstesinden Gelin

Çocuk Terapisiyle Psikolojik Sorunların Üstesinden Gelin

Çocuk Terapisiyle Psikolojik Sorunların Üstesinden Gelin

Çocukluk döneminde meydana gelen travmalar, kişinin birey olma yolunda sürekli karşısına çıkan büyük problemlere neden olabilir. Gelişim sürecinde daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için çocuk yaşlarda psikolojik destek almak önemlidir. Çocuğunuzun aile, sosyal ve okul yaşamında karşılaştığı sorunların üstesinden gelmek sanıldığı kadar zor değildir. Çocuğunuzla uzman psikolog eşliğinde gerçekleştirilecek terapi sürecinde çeşitli sorunların üstesinden gelmek mümkündür.

Çocuk Terapisi Nedir?

Travmaya bağlı psikolojik sorunlar yaşayan çocukların uzman psikolog eşliğinde terapiyle tedavi edilmesine halk arasında çocuk terapisi denir. Çocukluk çağındayken maruz kalınan fiziksel ve psikolojik sorunlar çocuğun birey olma yolunda ciddi problemler yaratabilir. Herhangi bir konuda travma yaşamış çocuğun psikolojik destek alması için mutlaka deneyimli bir uzmanla terapi görmesi şarttır. Psikoloji biliminde çocuklara özel danışmanlık ve terapiler sunulduğu için her çocuğun yaşadığı zorlukların üstesinden gelmesi mümkündür.

Anksiyete, üzüntü, sinirlilik ve daha pek çok duygu bozukluğu ile ortaya çıkan travmaların üstesinden gelmek için profesyonel desteğe ihtiyaç vardır. Çocuk terapisi sayesinde çocuğun karşılaştığı sorunları daha iyi anlamlandırıp bunların üstesinden gelmesi sağlanır. Çocuklar, travmatik olayların olumsuz etkilerini aşmak için uzman psikologla çalışmalıdır. Ezgi Yurdabak’ın çocuk ve ergenlik terapisinde travmaya bağlı psikolojik sorun yaşayan çocuklara özgü tedaviler uygulanmaktadır.

Uzman Psikologdan Çocuk Terapisi

Çocuk ve erken terapisi alanında uzman Ezgi Yurdabak ile her yaştan çocukta olası psikolojik sorunlardan kaynaklanan olumsuz etkiler ortadan kaldırılabilir. İstismar veya tehdit altında kalmış çocukların psikolojik olarak korunmasında da uzman desteği önemli bir yer tutar. Zorbalık ve ailede madde kullanımı çocukların gelişimini olumsuz etkileyen faktörlerdir. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek için bilişsel davranış terapisinin çocuklara uygun hale getirilmesi şarttır.

Travma odaklı bilişsel davranışçı yaklaşım sayesinde oyun terapisi ile çocukların travma etkilerinden kurtulmaları sağlanır. Çocukların yaşına özgü psikolojik yaklaşımlarla desteklenen bu tür danışmanlık desteğine Psikolog Ezgi Yurdabak’ın hizmetlerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca çocuğun maruz kaldığı sorunları aşmada alternatif terapiler de uygulanabilmektedir. Müzik, spor, hareket terapilerini etkili biçimde kullanan Ezgi Yurdabak çocuklarınızın travmaya bağlı psikolojik sorunlarını tedavi etmektedir.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *