«
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
  3. Cildin Ana İksirini Açıkladı

Cildin Ana İksirini Açıkladı

Cildin Ana İksirini Açıkladı

Kolejen ip uygulamasıyla dünyada bir ilke imza atan ünlü iş kadını Dilay Şahin, son dönemde yanlış cilt bakım uygulamaları sonucu artan cilt hastalıkları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, “Cilt kanseri vebaşka cilt hastalıklarının önüne geçmek için doğal yöntemleri kullanmalıyız.Kimyasal uygulamalar, kalıcı dolgu gibi doğruluğu olmayan yöntemler cilt sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.” dedi.

Başarısını 44 ülkeye taşıyan ünlü iş kadını güzellik uzmanı Dilay Şahin, yanlış estetik uygulamalar, kimyasal maddelerin cilde enjekte edilmesi gibi sorunlarla meydana gelen cilt hastalıkları ve doğru cilt bakımı hakkında konuştu.

Şahin, kalıcı dolgu gibi uygulamalarla cilde enjekte edilen maddelerin ciltte erimediğini ve çıkarılmak istendiğinde vücutta başka deformasyonlara neden olduğunu belirterek başta cilt kanseri olmak üzere birçok cilt rahatsızlığına neden olduğunu belirtti.

Son dönemde en çok konuşulan konulardan biri olan botoks hakkında da açıklamalarda bulunan Şahin, botoks uygulamasıyla birlikte mimik kaslarının zamanla kullanılamadığını ve ifadesiz yüz hatlarının ortaya çıktığını ifade etti.

Dilay Şahin, dünyada bir ilke imza attığı kolejen ip uygulamasıyla cildin doğal görünümü bozmadan ve herhangi bir kimyasal işleme gerek duymadan tamamen cildin ihtiyacı olan ana madde kolejen ile sağlıklı bir cilde herkesin sahip olabileceğini sözlerine ekleyerek “Cildin genç ve diri kalması tamamen vücudumuzdaki kolajen üretimiyle ilgilidir. Yaş geçtikçe azalan kolajen üretimini cilde geri kazandırmak temel hedef. Bu yüzden kolej ip uygulamasıyla mimik kaslarına da zarar vermeden ve herhangi bir enjeksiyon işlemi uygulamadan cildi sağlıklı görünüme kavuşturuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli bakımın beslenme tarzı ve stres yönetimiyle de desteklenmesi gerektiğini söyleyen Şahin, cildi düzenli olarak temizleyerek kir ve yağlardan olabildiğince arındırmak gerektiğini de hatırlattı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *