«
  1. Anasayfa
  2. KadınBlog
  3. Cep Telefonu Reklam Engelleme, Engelleme Programı, Reklam Engelleme E-Devlet

Cep Telefonu Reklam Engelleme, Engelleme Programı, Reklam Engelleme E-Devlet

Cep Telefonu Reklam Engelleme, Engelleme Programı, Reklam Engelleme E-Devlet

Vatandaşları rahatsız eden şeylerden biri olan reklamları ortadan kaldırmak için mobil reklam engelleme yöntemlerini anlamak gerekiyor.

Telefonunuza gönderilen reklam metin mesajlarını ve bildirimleri ortadan kaldırmak için seçebileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Reklam engelleyicilerin yanı sıra can sıkıcı reklam mesajlarını ve bildirimlerini devre dışı bırakmak için e-Devlet uygulamalarını da tercih edebilirsiniz.

Cep Telefonundan Reklam Engellenir Mi?

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte giderek daha fazla can sıkıcı reklamlar ortaya çıkıyor. Marka ve firmaların tanıtım amaçlı olarak kendilerini istenmeyen sitelere ve kendi adreslerine yönlendiren reklam politikaları dijital ortamda da karşımıza çıkmaya başlıyor. Peki pek çok internet ve mobil cihaz kullanıcısının merak ettiği bir konu olan ekranınızda görünen reklamlardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Pek çok cep telefonu kullanıcısı, kendilerine haber verilmeden gönderilen reklam mesajlarından oldukça rahatsız oluyor. Görmek istemediğiniz reklam bildirimlerinin hedef kitlesi arasına anında dahil olmak çok kolay. Bu nedenle cep telefonlarına gönderilen reklamların engellenmesi için çeşitli yöntemler geliştirilmektedir.

Cep Telefonu Reklamları Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Akıllı işletim sistemine sahip cep telefonlarında reklamlar neden gösterilmeye devam ediyor? İnternet kullanımı arttıkça can sıkıcı reklam bildirimlerinin artması, bunu ortadan kaldıracak uygulamaları da beraberinde getiriyor. Telefonunuzdaki can sıkıcı reklam bildirimlerini devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır:

  • Google, Mozilla ve Firefox gibi tarayıcı ayarları üzerinden reklam engelleyici eklentilerini tercih edebilirsiniz.
  • Android işletim sistemli cihazlarda tarayıcı aplikasyonuna giriş yaptığınızda Pop-up seçeneği üzerinden reklam engelleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet tarayıcıları için kullanılan reklam engelleme yazılımları ile internet aracılığıyla cep telefonunuza gelen reklam bildirimlerini engelleyebilirsiniz.

E-Devlet İYS Nedir?

Sinir bozucu reklam metin mesajlarından ve bildirimlerinden kurtulmak için başka bir basit yöntem kullanabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca birkaç tıklamayla rahatsız edici reklam bildirimlerinin telefonunuzda tekrar görünmesini kolayca önleyebilirsiniz.

İYS, İşletme Elektronik İleti Yönetim Sistemi olarak da tanımlanmakta olup, servis sağlayıcı platformunun tarafınıza gönderdiği reklam mesajlarını engellemek için kullanabileceğiniz öne çıkan bir platformdur.

İstenmeyen Reklamlardan E-Devlet ile Kurtulma Yöntemleri

E-Devlet üzerinden reklamların telefonuma ulaşmaması için ne yapmalıyım? E-devlet Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi üzerinden e-devlet hesabınıza giriş yaparak reklam bildirim fonksiyonunu kapatabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan sayfaya ulaşmak için arama kısmına Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemine girebilirsiniz.

Açılan panelde telefonunuzun yanındaki servis sağlayıcı firmaları devre dışı bırakarak bu firmaların size göndereceği reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Milyarlarca cep telefonu kullanıcısının kullanımına sunulan, her birinin kendine göre artıları ve eksileri olan birçok farklı reklam engelleyici bulunmaktadır. En popüler reklam engelleyicilerden bazıları AdGuard, AdBlock Plus, Blokada, Crystal AdBlock, Free AdBlocker’dır.

Reklam engelleyiciler, reklam isteklerini bir mobil tarayıcı veya uygulama tarafından yüklenmeden önce engelleyerek çalışır.

Reklam uygulamalarının veri kullanımını artırmasını engeller, pil ömrünü korur ve uzatır, cihazınızda gezinme hızını artırır ve telefonunuzda yüksek gizlilik düzeyini korur.

Reklam engelleme uygulamalarının da bazı olumsuz özellikleri vardır. Bu, bazı web sitelerinin düzgün çalışmamasına, istenmeyen reklamların tamamını %100 engellememesine veya diğer bazı uygulamalarla uyumsuz olmasına neden olabilir.

Genel olarak, artıları ve eksileri göz önüne alındığında, telefonunuzda bir reklam engelleyici kullanmanın yararları, dezavantajlarından daha ağır basmaktadır. Bir reklam engelleyici kullanmanın gizlilikle ilgili sonuçları konusunda endişeleriniz varsa, iyi bir gizlilik politikasına sahip olanı seçerek muhtemelen en iyi sonuçları elde edersiniz.

Birbiral.com blog servisi sundu..

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *