«
  1. Anasayfa
  2. Kadın Haberleri
  3. BNP Paribas Cardif, 8 Mart’ta deprem bölgesindeki kadın girişimcileri unutmadı

BNP Paribas Cardif, 8 Mart’ta deprem bölgesindeki kadın girişimcileri unutmadı

BNP Paribas Cardif, 8 Mart'ta deprem bölgesindeki kadın girişimcileri unutmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), Buldan Vakfı ve YANINDAYIZ Derneği iş birliği ile farkındalık yaratan bir dizi etkinliğe imza attı. Bu etkinlikler kapsamında deprem bölgesindeki kadınları da unutmayan BNP Paribas Cardif Türkiye, KEDV ile gerçekleştirdiği kermesin tüm gelirini depremden etkilenen kadınların kalkınmasına destek olmak amacıyla bağışladı.

Daha iyi bir dünya, daha iyi bir toplum ve daha iyi bir gelecek için hem ülkemizin hem de dünyamızın kadınların gücüne ihtiyacı olduğunu vurgulayan BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, “BNP Paribas Cardif olarak tüm eylem ve söylemlerimizde toplumsal cinsiyet eşitliğini savunuyoruz. Kadınların gerek sosyal yaşamda gerekse iş hayatındaki yerini güçlendirmenin, toplumumuz ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de ‘toplumda kadının rolü’ ve ‘cinsiyet eşitliği’ gibi konulara dikkat çekmek hedefiyle ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak, bu alandaki destek ve farkındalık çalışmalarımıza devam ettik. Gönüllü çalışanlarımızın katılımı ile kadın emeğinin değerini ortaya koymak amacıyla düzenlediğimiz kermes organizasyonu, çok anlamlı bir desteğe de vesile oldu. KEDV’in iktisadi işletmesi olan Nahıl’ın ürünlerinin de satıldığı organizasyon kapsamında elde ettiğimiz tüm geliri, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem afetinden etkilenen kadınların kalkınmasına destek olmak amacıyla KEDV’e bağışladık. Buldan Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Kadın olmak’ konulu sohbet etkinliğinde ise icra kurulumuzdaki kadın üyelerimiz iş hayatlarındaki deneyimlerini üniversiteli kız öğrencilerimizle paylaştılar. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz diğer bir etkinlik ise; YANINDAYIZ Derneği işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz ‘Berber Dükkanı Sohbetleri’ eğitimi oldu” diye konuştu.

“Cinsiyet eşitliği Cardif’in DNA’sında bulunuyor”

BNP Paribas Cardif olarak, kadınlara verilecek en önemli desteğin, toplumsal ve ekonomik cinsiyet eşitliğinin yaygınlaştırılması ve de kadın istihdamına gerekli önemin verilmesi olduğuna inandıklarını belirten Cemal Kişmir, “Bu hedef doğrultusunda 2019 yılında BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayarak kararlılığımızı ortaya koyduk. 35 ülkede hizmet veren BNP Paribas Cardif grubundan bu ilkeleri imzalayan ilk ülke de Türkiye oldu. Atılan bu imza ile cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik sağlanması, kadın ve erkeklere adil davranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi, kadın ve erkeklere sağlık, güvenlik ve refah sağlanması, kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim imkânlarıyla desteklenmesi, kadınları güçlendiren girişimci gelişimi, toplumsal inisiyatifler ve destekler aracılığıyla eşitliğin teşvik edilmesi gibi önemli konularda taahhütte bulunduk. Özetle, cinsiyet eşitliği Cardif’in DNA’sında bulunuyor. 2019 yılında Kadını Güçlendirme Prensipleri’ni imzaladığımız günden bu yana toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki aksiyonlarımızı daha da güçlendirme yönünde önemli adımlar atmayı sürdürüyoruz. İnsan kaynakları politikalarımız ve çalışan gelişim projelerimizle de bu vizyonumuzu destekliyoruz. 2023 yılı itibariyle toplam çalışanlarımızın yüzde 60’ını ve yöneticilerimizin yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor” dedi.

“Kadına Değer” sigortasıyla zor zamanlarında kadınların yanında

İnsan kaynakları vizyonu, çalışan gelişim projeleri ve kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin yanı sıra, kadınlara verdikleri değerin çözüm ve hizmetlerindeki en özel göstergesi olan “Kadına Değer” sigortalarıyla da toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağladıklarını ifade eden BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, “Kadına Değer sigortası ile kadın sigortalılarımızı Türkiye’de son yıllarda ciddi şekilde artan kadınlara özgü kanser türlerinden birine yakalanmaları durumunda oluşabilecek finansal güçlüklere karşı güvence altına alıyoruz. Kanser tedavisi maddi olduğu kadar manevi olarak da yıpratıcı bir süreç. Bu gerçeği de göz önünde bulundurarak kadınlara tam destek sağlamak amacıyla verdiğimiz bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleriyle sürecin psikolojik olarak da daha rahat ve sağlıklı ilerlemesini hedefliyoruz. Böylece kadın sağlığının korunması noktasında kadınları maddi ve manevi destekleyerek çok boyutlu bir koruma sağlamayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *